Home » Česko » Zapomenutá místa » Zapomenuté nádraží

Zapomenuté nádraží

20120512_101133Nádraží Praha Braník
jedno z dalších zapomenutých míst je pražské nádraží Braník. Toto nádraží si zachovalo svou podobu víceméně od roku 1882, kdy bylo zprovozněno.

Na nádraží se konají různé zábavné programy pro děti a vyjíždí odtud posázavský Pacifik. Posázavský Pacifik je historický vláček, jehož jméno pochází již z 20. let 20. století, kdy se rozšířil mezi trampy navštěvující tyto lokality, a zůstal populární až dodnes.

My se Sofinkou jsme nádraží Braník navštívili neplánovaně, proto zde žádná akce neprobíhala. Na druhou stranu je to dobře, protože jsme mohli nádraží vidět v jeho přirozené podobě. Byl zde velký klid, který narušil pouze jeden projíždějící vláček.

{gallery}branik{/gallery}

Kolem trati jsme měli možnost vidět opuštěné domečky a zahrádky, které na nás dýchaly starými a tajemnými příběhy. Celkový dojem opuštěného a zapomenutého místa jen podtrhlo setkání s místním bezdomovcem, který zde měl postavený malý příbytek ukrytý pod velkým železničním mostem.

Vzhledem k bezpečí mé tříleté dcery Sofinky, jsem původní záměr navštívit tohoto bezdomovce v jeho teritoriu, nakonec nahradil jen pořízením několika fotografii z bezpečné vzdálenosti. Nicméně pokud sem ještě někdy zavítám sám, určitě místního obyvatele navštívím. Myslím si, že za balíček dobrého tabáku, získám životní příběh tohoto bezdomovce.

Vláček: