Home » Rady a tipy » Rady a tipy » Vsaďte na bylinky – buďte fit

Vsaďte na bylinky – buďte fit

cesnekČesnek ve všech podobách – možná má tato rostlinka příliš silné aróma, ale jedno se jí nedá upřít: je neuvěřitelně zdravá. Obsahuje totiž látku alicin, která bojuje s infekcí a bakteriemi. Britští vědci tvrdí, že u milovníků česneku je o dvě třetiny menší pravděpodobnost, že nastydnou. Jiné studie naznačují, že lidi žvýkající víc než šest stroužků česneku za týden, méně ohrožuje rakovina:

tlustého střeva o 30% procent,

žaludku dokonce o 50%.

Pokud chcete chřipkovým obdobím proběhnout ve zdravém těle, dejte si klidně dva stroužky syrového česneku denně a určitě ho přidejte do jídla hned několikrát týdně. Nesnášíte li jeho vůni, kupte si alespoň tinkturu, jež je cítit daleko méně.

koprivaKopřiva – je skvělá na detoxikaci, a navíc obsahuje spoustu minerálů a vitamínů. Dejte si sem tam místo černého čaje kopřivový, tělo to ocení.

Echinacea – čaj z kořene této krásné trvalky se dá koupit v lékárně. Pokud si ho uvaříte několikrát denně, zvýšíte odolnost vůči bakteriálním a virovým infekcím. 

Aloe vera – preparáty s jejím obsahem čistí tělo od usazených toxinů, takže ho zbavují zátěže a ono má víc sil vypořádat se s nemocemi.

Lichořeřišnice – ideální je užívat preparáty s jejím výtažkem. Je skvělé antibiotikum i zdroj vitamínů.lichorerisnice

Šípek – obsahuje mnoho vitamínů C, který posiluje imunitu a zároveň je antioxidant, který nás zbavuje volných radikálů a zpomaluje stárnutí buněk.

Rakytník řešetlákový – má desetkrát více vitamínu C než pomeranč a spoustu antioxidantů. O síle této rostliny málokdo ví, přesto je to jeden z nejúčinnějších pomocníků při posilování imunity. Nezjednoduší je ho užívat jako sirup, který bude chutnat i dětem.