Home » Zahaničí » Evropa » Štýrský Hradec – město požitků

Štýrský Hradec – město požitků

grazGraz neboli Štýrský Hradec je jedinečné město s mnoha podobami: světové dědictví UNESCO neboli město nápadných červených střeh se znamenitými věžními hodinami. V rakouském hlavním městě užitku se prolíná futurismus a historie, horské bohatství, které reprezentuje mocný Schöckl, a cyklistické zážitky, o které se postará cyklostezka podél řeky Mury.

Stezka přes Schöckl

Horský masiv před městskými branami nabízí hned několik možností: 12,3 km dlouhá pěší turistická stezka, která spojuje kraje St. Radegund a Semriach, je pouze jednou z mnoha. Pokud je túra příliš náročná, můžete si ji zkrátit odpočinkem na lanovce.

Prohlídky města na kole v doprovodu turistického průvodce

Sedněte na kolo a objevte největší pozoruhodnosti rakouského hlavního města užitku: překrásné vily, dvory, kulturní galerii s přezdívkou „Friendly Alien“ a hrad Eggenberg.

bikeCULTure Region Graz

Od světového poháru v horské cyklistice roku 2009 (UCI Mountainbike Marathon-WM) dále nabízí Graz a jeho okolí ideální pěší turistické a cyklistické stezky k horskému masivu Schöckl, příjemná odpočinková místa (CULTure Points) a mnohem více.

Více informací o ubytování v lokalitě:

Graz, Rakousko

GRAZ TOURISMUS § SERION GRAZ

8010 Graz, Austria, T +43/316/8075-0

gradec_schlossberg