Home » Česko » Hl. m. Praha » Toulcův dvůr

Toulcův dvůr

Dostupnost: 

METREM ze stanice metra Skalka (trasa A) nebo Opatov (trasa C) autobusem č. 177 na zastávku Toulcův dvůr.

TRAMVAJÍ č. 22, 26 na zastávku Na Groši, na křižovatce, na které vystoupíte, odbočit doprava směrem z centra, po 50 m zahnout do uličky napravo, přejít lávku přes Botič, kolem základní školy a za ní doprava do kopce po schodech

Toalety: nevyužili jsme

Celkový dojem: nadprůměrný

Kontakt:  www.toulcuvdvur.cz
Datum výletu: 3.4.2011

Toulcův dvůr jsme navštívili s naší rodinkou jednoho krásného nedělního odpoledne. Počasí nám přálo a bylo příjemných 18 stupňů. Sluníčko na nás občas vykouklo zpoza mraku a hladilo nás svými paprsky.

Rodinka se skládala z naší dvouleté dcery Sofinky, Jany, tedy maminky, Aleny alias PiPi což je Sofinčina teta a nakonec ze mě tedy tatínka.

Prostředí zde je opravdu velmi příjemné a děti se zde dozví spoustu nových věcí. Mohou si zde pohladit koníčky, kravičky, uvidí králičky nebo pokud zajdete s dětmi do spodní části farmy, můžete vidět žáby a ptáky v jejich přirozeném prostředí mokřadu.

Rodiče se zasmějí, ale i poučí u cedule s nápisem „Hnízdiště pro včely samotářky“ a „Čmeláčí domečky“ . Tyto domečky jsme pro vás vyfotily a můžete si je prohlédnout ve fotogalerii. Mile nás překvapilo udržované a čistoté prostředí. Na celé farmě jsou umístěny odpadkové koše, dřevěná odpočívadla, ale nejlepší je sednou si do trávy.

Pro dobrodružné povahy, je zde možnost, sejít po velmi starých schodech a klikaté stezce přímo do srdce mokřadu. Autentické fotky z mého malého průzkumu můžete opět vidět v galerii