Home » Česko » Královéhradecký » Skalní město Broumovské stěny

Skalní město Broumovské stěny

BroumovTohle skalní město bylo vyhlášeno národní přírodní rezervací v roce 1956 na rozloze 638 ha. Nalézá se asi 4 km západně od města Broumov v okrese Náchod.

Téměř panenská příroda nabízí romantické skalní útvary, rokle, vyhlídky daleko do kraje. Turisty zapomenutá přírodní rezervace uchvátí každého návštěvníka. Chráněná krajinná oblast Broumovsko se rozprostírá na ploše 410 km², převážnou část tohoto území vytyčují státní hranice s Polskem.

Na výletě po Broumovských stěnách, se budete procházet v jedlovém, bukovém a smrkovém lesním porostu. V houbové sezoně zde naleznete spoustu hub a hřibů.

Husté lesy jsou domovem pro spoustu divokých zvířat, ptáků a brouků. Ze vzácnějších zvířat zde můžete vidět myšici temnopásoumysice a rejska horského.

Broumovské stěny jsou bohatou lokalitou lovné zvěře, zvlášť jelení a černé.  V těžko přístupných roklích nalézají ideální útočiště jezevci a lišky, včetně dalších drobných šelem.

Jelikož jsou Broumovské stěny velmi klidným místem, s velmi malou turistickou návštěvností, byly zvoleny jako vhodné místo pro vypouštění mladých sokolů stěhovavých.

Oblast je velmi rozsáhlá a je tvořena krásnými exempláři pískovcových skal, hlubokými roklemi, soutěskami, krásnými vyhlídkovými místy a bohatými lesy. Zdejším unikátním místem jsou tzv. Slavěnské hřiby, které můžete spatřit v lese nad obcí Slavný. Svou podobu, podobu hřibů, získaly nerovnoměrným zvětráváním.

 

{gallery}broumovske_steny{/gallery}