Home » Zábava » Fenomén UFO » Ruské UFO – co tam spadlo?

Ruské UFO – co tam spadlo?

ufo1Příznivci UFO na celém světě řeší záhadu neznámého kovového předmětu, který dopadl v Novosibiřské oblasti. UFO tak vyvolává velkou vlnu spekulací. Na první pohled připomíná kontejner na odpadky nebo část vodní jímky, ale vzhledem k drážkování na jeho povrchu je zřejmé, že byl určen k jiným účelům. Na místo se okamžitě vypravily týmy odborníků, které podivný předmět zkoumají.

Kovový předmět, který spadl z nebe má v průměru 2 m a na výšku měří 1,5 m. Vzhledem ke svým rozměrům je ale relativně lehký, váží asi 300 kg.

 

{gallery}ufo{/gallery}


Podle místní policie šlo zřejmě o kouli, která se ve vzduchu rozpadla na dvě části. Neznámý létající objekt, který objevili lesníci poblíž vesnice Otradněnskoje, se okamžitě stal místní senzací a převládá všeobecné mínění, že jde o mimozemský artefakt.

Podle šéfa místního oddělení civilní obrany Valerije Vasiljeva jsou radiační testy neznámého tělesa negativní. Komise pro vyšetřování mimořádných událostí původně předpokládala, že by mohlo jít o součást palivové nádrže balistické rakety, která dopadla koncem prosince na Kamčatku. Podle médií může jít o součást zříceného satelitu Meridian. Mluvčí ruské kosmické agentury Roskosmos ale uvedl, že nalezený objekt nemá žádnou spojitost s vesmírnou technologií. Jediné, co lze zatím s jistotou říct, že létající talíř byl celý vyroben z titanu.

http://www.youtube.com/watch?v=wK406ZtM4PM