Home » Česko » Plzeňský » Náš výlet do druhohor

Náš výlet do druhohor

20120428_140246V pražské ZOO jsme už byli několikrát, proto jsme se tentokrát vydali do ZOO v Plzni. Plzeňská ZOO je velmi dobře propojena s Dinoparkem a my jsme tak mohli podniknout i zábavně-vzdělávací výpravu do druhohor.

V Dinoparku jsme viděli asi tři desítky převážně druhohorních dinosaurů a řada z nich je pohyblivých a ozvučených. Můžete si prohlédnout také živou pamětnici druhohor – borovici wolemii vznešenou.

V prostředí lesoparku, kde se nalézá Dinopark,  žijí i vyslanci zoologické zahrady – sovy, bažanti a další ptáci.

Plzeňská ZOO je velmi pěkně uspořádaná a navigační tabule vás přesně provedou celou ZOO. Plzeňskou ZOO jsme navštívili v období teplotních rekordů jara 2012 a 35 stupňové vedra, zahnalo mnoho zvířat do stínu svých obydlí. Byli jsme tak ochuzeni o spoustu z nich a viděli jsme jen jejich výběhy.

V ZOO je rozdělena na několik oblastí a prohlídkových tras. Nám se asi nejvíce líbili tyto oblasti a trasy:

palearktická oblast – výběhy zubrů, pižmoňů, vlků a největší tuzemský medvědí výběh, které dohromady s botanickými expozicemi představují naučnou stezku o čtvrtohorách.

Sonorská poušť – rostliny severoamerických prérií, listnatých lesů východu a jehličnatých lesů západu USA. Plzeňská Sonorská poušť je především tvořena novým pavilonem s dvěma desítkami expozic, terárií a akvárií. Obývají je druhy z rozpáleného jihu USA, severu Mexika, z prostředí Sonorské pouště.

Proti proudu času – i díky přítomnosti druhohorního dinoparku a čtvrtohorní naučné stezky umožňuje unikátní vnímání vývoje života na Zemi od prahor a starohor po současnost.  Tento prohlídkový okruh míří, jako jediný,  do severovýchodní části areálu, k Asijské zahradě, Dinoparku a skrz Americké expozice a Orientální oblast s mnoha posly třetihor zavítá k šestihektarové čtvrtohorní, palearktické oblasti.

V ZOO si můžete prohlídnout i pravěké sídliště s autentickými domky a prvky pravěké doby.

restaurace-luftnerka3909Velmi příjemnou zastávkou byla návštěva místní restaurace Lüftnerka, kde jsme se zastavili na oběd a malé občerstvení. Musím vyzdvihnout místní obsluhu, která byla na nejvyšší úrovni, jakou jsem za poslední dobu viděl v restauraci obdobného tipu. Takže ještě jednou děkujeme, pane Vrchní – dobrá práce – to se v Praze jen tak nevidí.

{gallery}zoo_dino_plzen{/gallery}

Vstupné:

ZOO + Dinopark

(nutno hlásit předem na pokladně)

Otvírací doba: duben – říjen

Dospělí 190 Kč

Zlevněné (děti, důchodci, studenti) 130 Kč

Děti do 3 let zdarma

Kontakty:

Zoologická a botanická zahrada města Plzně, příspěvková organizace

Pod Vinicemi 9, 301 16 Plzeň

Tel: 378 038 325 – spojovatel
378 038 303 –  propagace (akce, adopce)

Fax: 378 038 302

E-mail: zoo@plzen.eu
Web: http://www.zooplzen.cz

AKVA TERA
Palackého tř. 5
Tel.: 377 324 346
email: jirasek@plzen.eu

GPS souřadnice:

Hlavní vchod:
49° 45´27.85´´ N; 13° 21´35.90´´

Vchod Vinice:
49° 45´36.66´´ N, 13° 21´ 26.28´´