Home » Zábava » Záhady a věda » Mayský kalendář – bude apokalypsa?

Mayský kalendář – bude apokalypsa?

mayan calendarPředchůdci mayského národa přišli do jižního Mexika, odněkud ze severu, od legendárních sedmi jeskyní. Lidem přinesli kalendář zobrazující nejen dny, týdny a roky. Ale kalendář, který zobrazuje období civilizací, které osídlili naší planetu.

V tomto posvátném kalendáři se jasně říká, že 21.12.2012 skončí věk pátého slunce, epocha v které žijeme my s vámi. Co bude dál, nevíme.

Někteří vědci předpokládají, že v tento den se splní proroctví a nastane apokalypsa. Započne revoluce samotné přírody. Země bude přinucena zničit parazity vlastního těla. Dojde ke změnám k velkým změnám, ke katastrofě globálního rozsahu? Nebo je vše jen čirá představivost a fantazie lidí, kteří si libují v apokalyptických koncích světa.

Další názory říkají, že svět skončí, ale ne globální katastrofou, ale skončí tak jako ho známe dnes. Tedy tak, že naše vědomí dojde k jisté transformaci a materiální svět plný konzumu, bezbřehé spotřeby, a sobectví, nahradí svět plný lásky, porozumění a naše současné problémy, najednou přestanou mít jakýkoliv význam.

To co se opravdu stane 21.12.2012 se dozvíme za pár měsíců (právě je 4.6.2012). Pokud článek čtete i v roce 2013 – byl to opět planý poplach tak jako v roce 2000.

Video o konci světa z pohledu totální apokalypsy:

 

http://www.youtube.com/watch?v=JV1YjKEThbI