Home » Česko » Moravskoslezský » Lesní bar v Jeseníkách

Lesní bar v Jeseníkách

20121021 162444Při návštěvě Jeseníků jsme dostali zajímavý typ na rodinný výlet. Jde zcela o nový, originální projekt – samoobslužný Lesní bar. Bar se nachází nad obcí Horní Lipová, uprostřed Rychlebských hor v nadmořské výšce 750 metrů nad mořem. V bare se sami obsloužíte, zaplatíte do pokladničky a pak si už jen vychutnáváte krásy Jeseníků. Vše tady závisí na poctivosti zákazníků. Bar nikdo nehlídá, je otevřen 24 hodin.

Naše cesta začala autem. Informační cedule, které ukazovali směr do Lesního baru, byly viditelně označeny, takže jsme neměli problém najít cestu. Zaparkovali jsme na parkovišti určenému pro návštěvníky Lesního baru a vydali se 1,5 km do strmého kopce. Cestou jsme se zastavili na několika odpočívadlech. Podzimní počasí bylo úžasné. Byla polovina října, sluníčko svítilo a bylo krásných 20 stupňů. Příroda hrála všemi barvy. Nádherné vysoké stromy, čerstvý vzduch a neskuteční klid přidávali ke krásné atmosféře.

Po půl hodině chůze a odpočinku jsme zahlédli Lesní bar. Vypadá jako dřevěný domeček, u kterého jsou postavené dřevěné židle, dřevěné stoly a ohnisko. Trochu opodál jsou ručně vyřezávané dětské dřevěné židličky a stůl, přičemž každá z nich má své jméno podle pohádky o Sněhurce a sedmi trpaslících. Krásně vymyšlené a praktické pro malé děti. Sofinku však nejvíce zaujali vyřezávané dřevěné hříbky – židličky, na kterých se dá také sedět.

Zpočátku jsme nevěděly, jak to v Lesním baru funguje. Jestli si tam opravdu můžeme sami vybrat, kde se má platit, zda to někdo kontroluje. Pozorovali jsme ostatní lidi a skutečně to bylo jednoduché. Stačí si vybrat, na co máte chuť, zaplatit do kasičky, která visí na plotě a odpočívat. Můžete si zde vybírat z různých nápojů – kafé, čaj, coca cola, energetické nápoje, dětské džusy, pivo, dále byly na výběr různé klobásky, tyčinky, pamětné mince…

My jsme vyzkoušeli jenom klobásky, coca colu a tyčinky, protože tam nebyl moc velký výběr. Klobáska byla výborná, domácí. Míň nám však chutnala energetická coca cola a tyčinky. Spíž jsme to považovali za levně nakoupené potraviny. Nemůžeme hodnotit všechno, co Lesní bar nabízí, ale něco nám chutnalo víc, něco míň. Na naše velké překvapený však byl Lesní bar úplně plný lidí. Byly tady lidi, co jsi přišli opéct klobásky, byly tady rodiny s dětmi, který odpočívali a popíjeli pivo. Po našem odpočinku jsme se vydali na cestu nazpátek a vychutnávali jsi podzim Jeseníků.

A jestli navštívíme Lesní bar i příště? Asi ne. Bohužel nás neoslovil tak, jak jsme očekávali. Procházka po Rychlebských horách byla úžasná, krásna příroda, krásné hory. Ale jenom kvůli Lesnímu baru bychom tam už nešli. Nicméně můžeme Lesní bar určitě doporučit jako zajímavý, originální výlet pro rodinu s dětmi.

Zde si vyberte vaši dovolenou: