Home » Zahaničí » Evropa » Horská cyklistika – zahrada Rakouska

Horská cyklistika – zahrada Rakouska

800px-Teichalm-See_im_Naturpark_AlmenlandOblast rakouského Východního Štýrska můžeme nazvat také „zahradou Rakouska“. Přináší vám nejen zdraví, ale i rekreaci: pěší turistické a cyklistické stezky vedoucí do nejhezčích končin, ve kterých se můžete nechat hýčkat. V zemi teplých vřídel se nachází mnohé prameny se zdraví prospěšnými účinky, ale i pravý cyklistický ráj a pozadu nezůstanou ani milovníci domácích lahůdek, které na ně čekají na farmách podél vinařských stezek.

Alpannonia

Alpannonia je název sítě 120 km dlouhých turistických stezek na nejzazším východním cípu Alp, která je doslova propletená dech beroucími vyhlídkovými body, pestrou krajinou a zvláštními kouzly přírody.


hochwechselPochod kolem alpských chat na vrchol hory Hochwechsel

Z horské chaty Mönichwalder Schwaig se vydejte na kruhovou pěší stezku na vrchol hory Hochwechsel. Na 21,9 kilometrech vás hýčká pohádkovým panoramatem a spoustou dobrot, které po cestě nabízí horská odpočinková místa.

Horská túra – Almenlandtour

Sommeralm a Teichalm tvoří největší jednotnou horskou oblast v Evropě. 17,7 km dlouhá pěší trsasa po těchto dvou masivech je natolik jedinečná, že ji není možné přirovnávat s ostatními turistickými stezkami. Trasa je optimálně situovaná, proto téměř neucítíte výškové rozdíly, které překonáváte.

Více informací o ubytování:

Graz, Rakousko

OSTSTEIERMARK, DER GARTEN ÖSTERREICHS

8263 Groswilfersdort, Austrai, T +43 / 3385/21090

{gallery}styrsko/druhydil{/gallery}