Home » Zahaničí » Evropa » Horská cyklistika – rakouské a slovinské Štýrsko

Horská cyklistika – rakouské a slovinské Štýrsko

sv_duh_podolsevaNEKONEČNÉ CESTY K ZÁKLADŮM PROŽITKU

Člověk si může sice svobodně vybrat, ovšem příroda nám pořád dokazuje, že neuznává pevně stanovené hranice. Její krásy a neustálý koloběh jsou totiž nekonečné, což platí i pro pozůstatky dlouhé a částečně společné historie.

Očividným důkazem tohoto tvrzení je rakouské Štýrsko a severovýchodní Slovinsko. Bez ohledu na to, za-li se vydáte na cestu pěšky nebo poznáváte okolí na kole, uvidíte, zažijete, ucítíte, ale především si vychutnáte neuvěřitelnou krajinu na každém kroku: Vítejte v říši vína, jablek, dýní a dalších kulinářských specialit!

Dovolte přírodě, aby vás zavedla do svého království, na vysoko položené body pohoří Dachstein, do hlubokých soutěsek, k blankytným jezerům nebo do sadů se šťavnatými jablky na východě, na horské planiny a louky či do romantických vinohradů.

Města Graz a Maribor vás navzdory vzájemné vzdálenosti také překvapí společnými rysy: oběma protéká řeka, mají bohatou historii, kulturu a mnohé znamenitosti. Rakouské Štýrsko a severovýchodní Slovinsko mají mnoho podob, neboť spojují adrenalinové zážitky, půvab a lehkost bytí. V každém ročním období přijímají rodiny s dětmi s otevřenou náručí.

Postupně zde objevíte průvodce po cyklostezkách celým Štýrskem