Home » Česko » Hl. m. Praha » Dožínkový jarmark – Toulcův dvůr

Dožínkový jarmark – Toulcův dvůr

dvur8V sobotu 14. 9. 2013 se na Toulcově dvoře opět uskutečnili velice oblíbené Dožínkové slavnosti. Tento rok to byl již 19. ročník těchto slavností. Ani letos si ho nenechalo ujít mnoho lidí nejen z Prahy ale i blízkého okolí. Navštívit jste ho mohli v čase od 10:00 do 18:00 hodin.

Pro návštěvníky Dožínkového jarmarku byl připraven pestrý program. Děti se mohli těšit na přípravu chlebových placek, které si následně upekli nad ohněm. Mohli si vlastnoručně zkusit vymlátit obilí cepem nebo si vyrobit papírového draka. Dále na nich čekalo divadélko s pohádkou o Červené Karkulce a na závěr pohádky si mohli děti pohladit „zlého“ vlka. Pro šikovné děti byly připraveny tvořivé dílny a pohybové hry.

dvur2 dvur3 dvur4 dvur5 dvur6 dvur7

 

 

 

 

 

 

 

Celý Dožínkový jarmark provázela folklórní hudba, tance a zvyky. Bylo zde mnoho stánků, kde jste si mohli zakoupit domácí klobásky, med, zeleninu a ovoce, domácí koláčky, celozrnné a bezlepkové pečivo, burčák, pivo, víno nebo velice oblíbený trdelník. Vybrat jste si mohli se široké nabídky ruční domácí výroby – kuchyňské nádobí, polštáře, přívěšky, kamínky, látkové hračky, oblečení, čepice pro nejmenší atd. Během návštěvy Toulcova dvora si lidé mohli prohlédnout zvířáta, které na farmě žijí – koně, prasátka, králíky, kravičku s telátkem, kozy nebo včely a nakonec i historické prostory dvora. Pokud chcete zažít kousek tradicí a podívat se, jak někdy probíhali oslavy sklizení úrody, navštivte Dožínkové slavnosti.

Dožínkový jarmark se opět vydařil a my se už těšíme na další, již 20. ročník těchto oslav.

dvur10 dvur11 dvur12 dvur13 dvur14 dvur15 dvur16 dvur17 dvur18 dvur19 dvur20 dvur21 dvur23 dvur24 dvur25 dvur26 dvur27 dvur29

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vyberte si z naší nabídky dovolených: