Home » Zábava » Záhady a věda » 2012 jak zanikne náš svět?

2012 jak zanikne náš svět?

Na této rozzlobené planetě může nastat katastrofa během okamžiku. Před třinácti stoletími sepsali Mayští kněží varování před světovou apokalypsou: „vyšplhali na střechy svých domů, ale střechy se jim zbortili pod nohama, zkoušeli vyšplhat na špičky stromů, ale ty se pod nimi ohnuly, hledali útočiště v jeskyních, ale ty se před nimi zavřely“.

Tito mayští hlídači pradávných tajemství dokázali hlídat čas tokovým způsobem, o jakém se ostatním starým kulturám ani nesnilo. Ale po 5125 letech, jejich kalendář končí a to velmi konkrétním datem. Dvacátého prvního prosince dva tisíce dvanáct 21.12.2012 – mayský rok nula. Je to pouhá historka?

Je úžasné, jak tyto mayské legendy zrcadlí myšlení 21. století. Vědci neustále varují před novými důkazy o možné katastrofě: obrovské bouře, náraz asteroidu, zemětřesení, obrovská tsunami nebo mimořádně velký sopečný výbuch. Některé z těchto katastrof již udeřili. Vědci jsou přesvědčení , že další, mnohem větší katastrofy nás čekají v blízké budoucnosti. Přežije lidstvo nebo to jsou jen špatně pochopené mayské texty.